Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Fall Parent Meeting

The Fall season parent meeting will take place on Thursday, July 25th. Time slots for each age group are included below. Please attend the time slot for your child's team if possible in order to meet your coach and get information specific to your team.

Season fees will be due at the parent meeting.

Date: Thursday, July 25th

Location: Freedom Hall

Time Slots:

5:15 - 6:00 PM: All ICSL League Teams and Junior High Teams

5:45 - 6:30 PM: All U8 Teams

6:15 - 7:00 PM: U9 and U10 Teams

6:45 - 7:30: U11, U12 and U13 Teams

 

We are looking forward to a great season!  Any questions ahead of the meeting can be sent to .


by posted 07/17/2019
Fall 2019 Team Rosters

Fall 2019 season rosters are provided below. Additional information regarding practice schedules, tournament dates and locations will be provided closer to the start of the season.  Season fees will also be provided separately, as player fees will vary depending on the number of tournaments each team attends. Full season information will also be shared at our fall season parent meeting. Details on the meeting will be sent via email.

We will kick off our season with a POOL PARTY at the Morton Pool on Tuesday, July 16th from 7 PM to 9 PM! We hope all of our players and their families can join us! Bring a snack to share!

Questions regarding rosters can be sent to . Thank you and congratulations to all of our players!

GO FURY!

 

U8 Girls (2012 & 2013) Tournament Team (3 Tournaments)

Coach: Tavis Bones and Adam Watson

  1. Isla Bones
  2. Gwendolyn Bryant
  3. Aubrey Comer
  4. Hayden Joos
  5. Lucy Miller
  6. Sylvia Riesberg
  7. Katelyn Watson

 

U8 Boys (2012 & 2013) Tournament Team (3 Tournaments)

Coach: Tavis Bones

  1. Crew Bones
  2. Noah Fore
  3. Nolan Hinz
  4. John O'Brien
  5. Ezra Reinkoester
  6. Mason Stephens
  7. Tripp Yordy

 

U8 Boys (2012 & 2013) League Team (Peoria 4 v 4 League)

Coach: Chris Randle

  1. Lucas Allison
  2. Locklen Fifer
  3. Zachary Joos
  4. Layton Kaluza
  5. Briggs Overcash
  6. Kenric Papesch
  7. Colin Phillips
  8. Grant Schelkopf

 

U9 Boys (2011 & 2012) Tournament Team (3-4 Tournaments)

Coach: Adam Bazetta and Brian Clark

  1. Drew Clark
  2. Cru Garcia
  3. Schroeder Getz
  4. AJ Johnson
  5. Emmitt Klopfenstein
  6. Trevor Klopfenstein
  7. Andy Manning
  8. Cruz Mueller
  9. Ian McDiffett
  10. Jarrett Polk

 

U9 Girls RED (2011 & 2012) Tournament Team (3-4 Tournaments)

Coach: Marcus Rapp and Jeff Brooks

  1. Campbell Berg
  2. Olivia Brooks
  3. Brooke Ceresa
  4. Jemma Farrell
  5. Sophia Nestrud
  6. Penelope Rapp
  7. Brooksley Robeen
  8. Parker Schick
  9. Adalyn Willmert

 

U9 Girls BLACK (2011 & 2012) Tournament Team (2 Tournaments)

Coach: Sarah Hewitt

  1. Emma Bottom
  2. Mya Coontz
  3. Jocelyn Hauter
  4. Brielle Hermann
  5. Alayna James
  6. Sara Kurtz
  7. Kaila Phillips
  8. Madelyn Rickgauer 

 

U9/U10 BLACK (2010 & 2011) Co-Ed League Team (ICSL League)

Coach: To Be Determined

  1. Henry Austin
  2. Koen Fifer
  3. Max Gardiner
  4. Jaret Jones
  5. Zachary Pflederer
  6. Gage Picken
  7. Titus Ultch
  8. Ryan Schelkopf
  9. Rylan Sutter

 

U9/U10 RED (2010 & 2011) Co-Ed League Team (ICSL League)

Coach: Amy Herring

  1. Kade Darcy
  2. Parker Donavan
  3. Natalie England
  4. Alex Fleming
  5. Michael Hearn
  6. Adam Herring
  7. Abe Hoffman
  8. Bemjamin Meester
  9. Ayva Robison

 

U10 Girls RED (2010) Tournament Team (3 Tournaments)

Coach: Cassidy Waltz and Megan Carter

  1. Mallory Carter
  2. Ava Donaldson
  3. Abby Gardner
  4. Victoria Johnson
  5. Reece Litersky
  6. Leah Necessary
  7. Faith Osterman
  8. Emma Phillips
  9. Alexa Sweazy

 

U10 Boys BLACK (2010) Tournament Team (2-4 Tournaments)

Coach: PJ Klopfenstein and Ryan Loudermilk

  1. Webb Akers
  2. Lucas Cline
  3. Neal Comer
  4. Luke Geyer
  5. Quinn Hellinga
  6. Henry Klopfenstein
  7. Logan Loudermilk
  8. Max Omari
  9. Owen Riesberg
  10. Carter Parrott
  11. Cooper Smith
  12. Logan Whitaker

 

U11 Boys BLACK (2009) Tournament Team (4 Tournaments)

Coach: Eric Larson and Adam Watson

  1. Anderson Boss
  2. Haydon Bray
  3. Ezra Chatwell
  4. Noah Clauser
  5. Caleb Engel
  6. Dayne Klopfenstein 
  7. Tobias Larson
  8. Tanner Naas
  9. Mack Nicholson
  10. Carson Price
  11. Brayden Tindall
  12. Brody Watson

 

U11 Girls RED (2009 & 2010) Tournament Team (4 Tournaments)

Coach: Jeff Brooks and Gretchen Vance

  1. Abby Brooks
  2. Claire Ceresa
  3. Miley Darche
  4. Penelope Drake
  5. Aubrey Eisenmann
  6. Jolie Farrell
  7. Mary Geyer
  8. Bella Joos
  9. Hadley Lovell
  10. Lucy Rapp
  11. Landry Robeen
  12. Slyvia Steffen
  13. Brynleigh Vance

 

U11/U12 Girls BLACK (2008 & 2009) Tournament Team (3 Tournaments)

Coach: Ryan Naas & Jason Kennay

  1. Katie Beckerdite
  2. Emerson Cox
  3. Lauryn Elsesser
  4. Adly Hilt
  5. Avyn Hilt
  6. Kate Kennay
  7. Blair Litersky
  8. Reese Naas
  9. Addie McClure
  10. Sonja Reinkoester
  11. Lola Wagenbach

 

U11/12 Boys BLACK (2008 & 2009) Tournament Team (3-4 Tournaments)

Coach: Nick Kellerstrass

  1. Maxwell Carter
  2. Cain Clementz
  3. Will D'Alfonso
  4. Chase Hopper
  5. Wrigley Kellerstrass
  6. Andrew Rickgauer
  7. Jude Rogers
  8. Levi Sander
  9. Josua Saunders
  10. Rylan Taufer
  11. Jacob Zilla
  12. Beckham Zobrist

 

U11/U12 Co-ED (2008 & 2009) League Team (ICSL League)

Coach: Tim Bradford

  1. Ethan Beccue
  2. Lindsey Bradford
  3. Brody Clark
  4. Zita Cronkleton
  5. Charlie Farris
  6. Landon Greene
  7. Oliver Irion
  8. Joseph Mahle
  9. Abram Martin
  10. Ian Sipes
  11. Haiden Stevens
  12. Bradley Stoehr
  13. Declan Summers

 

U12 Girls RED (2008) Tournament Team (4 Tournaments)

Coach: Donny Perhay and Ali Klopfenstein

  1. Katy Barnhill
  2. Ava Burgess
  3. Alison Dellinger
  4. Haley Kaluza
  5. Lily Klopfenstein
  6. Jessica Knapp
  7. Caela Myers
  8. Ellie Nestrud
  9. Carly Osterman
  10. Ava Perhay
  11. Kenna Perhay
  12. Rebekah Stock

 

U13 Boys BLACK (2007 & 2008) Tournament Team (4 Tournaments)

Coach: Chris Whitaker and Trent Ahlers

  1. Brayden Ahlers
  2. Camp Akers
  3. Ian Bair
  4. Cal Boeker
  5. Andrew Brooks
  6. Uan Chatwell
  7. Lucas Drake
  8. Joal Larson
  9. Alex McKie
  10. Carson Mitchell
  11. Bek Powers
  12. Caleb Saunders
  13. Isaac Schaefer
  14. Cole Whitaker

 

U13 Girls RED (2007 & 2008) Tournament Team (4 Tournaments)

Coach:  Chris Whitaker, Trent Ahlers and Tate Kaiser

  1. Ashlyn Ahlers
  2. Ruby Brubaker
  3. Ella Durbin
  4. Lia Guth
  5. Allyson Hauter
  6. Natalie Hauter
  7. Tillie Kaiser
  8. Caitlin Magnuson
  9. Isabelle Peterson
  10. Mabry Robeen
  11. Jaedyn Robbins
  12. Morgan Robinson
  13. Paige Selke
  14. Harper Strube
  15. Carly Whitaker

 

Junior High WHITE (2005 & 2006) (2 Tournaments and 6 local games)

Coach: Kris Skold and Holly Olden

  1. Brody Bailey
  2. Preston Berg
  3. Orlando Chatwell
  4. Bryce Elsesser
  5. Trae Erickson
  6. Dane Kacir
  7. Caleb Lenning
  8. Asa Olden
  9. Boaz Olden
  10. Nolan Reiman
  11. Cooper Skold
  12. Keegan Vance
  13. Connor Wagner
  14. Yonas Wuthrich

 

Junior High RED (2005, 2006 & 2007) Co-Ed League Team (ICSL League)

Coach: Nick Kellerstrass

  1. Katie Brock
  2. Ben Chaffer
  3. Sam Hoots
  4. Beau Kaufmann
  5. Amra Kellerstrass
  6. Ryan Klopfenstein
  7. Wade Leuchtenberg
  8. Nyamedze Maison
  9. Annie Sander
  10. Tristan Schonert
  11. Cameron Smith
  12. Jaxon Stratton
  13. Jace Warren
  14. Natalie Will

 

Junior High BLACK (2005, 2006 & 2007) Co-Ed League Team (ICSL League)

Coach: Jeremy Bencher

  1. Gavin Bencher
  2. Wesley Berg
  3. Jorja Bluhm
  4. Liam Brown
  5. Ethan Combs
  6. Huter Elam
  7. Emily England
  8. Samuel Geyer
  9. Julia Granger
  10. Charlie Klopfenstein
  11. Emelia Miller
  12. Caiden Robison
  13. Josh Weeks
  14. Paul Weeks

by posted 06/28/2019
Recent Results
Loading Weather...
MAILING ADDRESS

MYSO

PO Box 182

Morton, IL 61550

 

mortonfury@gmail.com